• Tel. 42 630 27 30
  • Tel kom.: 512 30 22 27
  • biuro@fhu-tokarski.pl

Cyklinowanie

Cyklinowanie – i podłoga wygląda jak nowa!

Jedną z najważniejszych zalet podłóg wykonanych z naturalnego drewna jest możliwość ich cyklinowania. Cyklinowanie parkietu to proces polegający na szlifowaniu nawierzchni drewna maszyną szlifującą – cykliniarką, która wyposażana jest w materiały ścierne o różnej gradacji – od najgrubszych do najdrobniejszych, które polerują drewno. Do obróbki brzegów stosowane są szlifierki krawędziowe, nazywane także brzegowymi.

Cyklinować można zarówno parkiety, jak i podłogi z desek drewnianych. Dzięki tej metodzie możliwe jest usunięcie wierzchniej warstwy i odsłonięcie nowej warstwy drewna. W trakcie cyklinowania prowadzi się również szpachlowanie z wykorzystaniem pyłu drewnianego i specjalnych mas, aby uzupełnić ubytki. Na koniec wycyklinowaną nawierzchnię zabezpiecza się lakierem podłogowym lub farbą.

Cyklinowanie zaleca się, gdy podłoga zaczyna wyglądać nieestetycznie – zazwyczaj raz na 8-10 lat zależnie od stanu podłogi. Również przez cyklinowanie można usunąć farby i odsłonić drewno.

Kiedy można przeprowadzić cyklinowanie parkietu?

Dzięki cyklinowaniu, czyli głębokiemu szlifowaniu parkietu można odsłonić jego naturalny urok. Podłogi zaleca się cyklinować przed pierwszym użyciem, a także systematycznie, gdy są one w gorszym stanie technicznym i wymagają odnowienia.

Kolejność prac wykończeniowych przy cyklinowaniu parkietów jest bardzo ważna, dlatego też najlepiej skonsultować się z nasza firmą w celu uzyskania dodatkowych informacji przed rozpoczęciem dalszych czynności.

Cyklinowanie prowadzi się przed ostatecznym malowaniem ścian – wprawdzie ryzyko ich mechanicznego uszkodzenia jest minimalne, to jednak opary lakierów mogą spowodować odbarwienia na ścianach. Najlepiej pomalować ściany i sufity wstępnie przed cyklinowaniem, a malowanie ostateczne wykonać po wycyklinowaniu podłogi.

Montaż drzwi z ościeżnicami oraz listew przypodłogowych zależny jest od ich konstrukcji. Można zainstalować je wcześniej, ale konieczne jest ich zabezpieczenie na czas cyklinowania, aby nie uległy one zniszczeniu. Montaż listew przypodłogowych można wykonać również na samym końcu.

FHU TOKARSKI – cyklinowanie parkietu Łódź – jeżeli potrzebują Państwo specjalistów w zakresie cyklinowania, zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!