• Tel. 42 630 27 30
  • Tel kom.: 512 30 22 27
  • biuro@fhu-tokarski.pl

Osuszanie budynków

  • Home
  • /
  • Osuszanie budynków

Zalanie domu czy mieszkania jest zdecydowanie najgorszą rzeczą, jaka może się przytrafić domownikowi. Usuwanie wody, uprzątnięcie pomieszczeń, ich osuszenie i doprowadzenie do stanu sprzed zalania są czasochłonne i wymagają użycia odpowiedniego sprzętu.

Najważniejszy początek

Właściwe osuszanie pomieszczeń Łódź w domu lub mieszkaniu można rozpocząć dopiero wtedy, gdy woda zostanie całkowicie wypompowana. Osuszania nie powinno się również wykonywać w momencie, gdy w pomieszczeniu znajdują się zawilgocone meble, mokre rzeczy, ubrania, a także elementy wykończenia. Wszystko, co może powodować wilgoć musi zostać wyniesione.

W przypadku bardzo zalanych pomieszczeń warto podjąć natychmiastową decyzję o wynajęciu firmy, która dysponuje odpowiednim sprzętem oraz zatrudnia wykwalifikowanych pracowników.

Osuszanie budynków – najbardziej skuteczne metody

Wszystkim, którym przytrafiła się taka sytuacja oferujemy kompleksowe osuszanie budynków Łódź. Przed przystąpieniem do pracy oceniamy sytuację: dokonujemy oględzin, przeprowadzamy pomiary wilgoci, oceniamy stopień zniszczenia oraz dobieramy odpowiednią metodę osuszania. Wszystkie te działania prowadzą do tego, aby zlecający jak najszybciej mógł przystąpić do prac budowlanych lub remontowych.

Naszym klientom, w zależności od rodzaju problemu, oferujemy:

  • osuszanie adsorpcyjne,
  • osuszanie kondensacyjne,
  • osuszanie mikrofalowe,
  • osuszanie elektrofizyczne.

Każda z metod jest sprawdzona i wykonywana zgodnie z najwyższymi standardami. Ofertę kierujemy do osób prywatnych, firm remontowo-budowlanych oraz instytucji.

Tokarski, czyli osuszanie, które się opłaca

Osuszanie adsorpcyjne:
metoda ta wykorzystuje dobrze znane urządzenia, jakimi są pochłaniacze wilgoci. Działanie polega na odbieraniu wilgoci z różnych przedmiotów poprzez otaczanie ich suchym powietrzem. Urządzenia likwidujące wilgoć są wyposażone w specjalne środki absorbujące wodę: żele silikonowe i krzemionkowe lub chlorek litu.

Osuszanie tą metodą sprawia, że cała wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz budynków. Metoda jest całkowicie ekologiczna i bezpieczna.

Osuszanie kondensacyjne:
ten rodzaj osuszania polega na tym, iż zawilgocone powietrze jest zasysane do urządzenia zwanego parownikiem. Tam następuje skroplenie powietrza. Otrzymana tym sposobem woda umieszczana jest w specjalnym zbiorniku, który po pewnym czasie trzeba opróżnić.

Bardzo ważną sprawą przy tym rodzaju osuszania budynków jest szczelność pomieszczeń. Im bardziej pomieszczenie jest szczelne, tym efekt osuszania jest lepszy. Aby zapewnić optymalny efekt, zachodzi konieczność zaklejenia okien, drzwi oraz kratek wentylacyjnych.

Osuszanie mikrofalowe:
Jest jedną z najbardziej efektywnych metod szybkiego osuszania, dlatego doskonale sprawdza się we wszelkiego rodzaju obiektach, który były zalane lub są bardzo mocno zawilgocone. Technologia podobna jest to działania mikrofali. Mokre ściany, sufity oraz posadzki dzięki generatorowi mikrofal zostają podgrzane, co powoduje wypychanie wilgoci na zewnątrz, a następnie jej odparowanie.

Osuszanie mikrofalowe jest również metodą bezinwazyjną. Nie zachodzi konieczność nawiercania ścian, skuwania tynków czy podłączania bardzo głośnych urządzeń.

Osuszanie elektrofizyczne:
Zwane jest również elektroosmozą. Ta metoda osuszania budynków wykorzystuje w swoim działaniu prąd stały. Przepływa on między elektrodami, które zamontowane są w murze, a jego zadaniem jest wywołanie zjawiska przemieszczania się wilgoci z góry ku dołowi. Efektem działań jest wypchnięcie wilgoci do gruntu.

Więcej informacji na temat oferty udzielą Państwu nasi pracownicy. Zapraszamy do kontaktu oraz składania zapytań.