42 630 27 30 +48 512 30 22 27 biuro@fhu-tokarski.pl

Osuszanie podposadzkowe

Zadzwoń do nas

+48 512 302 227

OSUSZANIE BUDYNKÓW W ŁODZI I OKOLICY

Zalanie domu czy mieszkania jest zdecydowanie najgorszą rzeczą, jaka może się przytrafić domownikowi. Usuwanie wody, uprzątnięcie pomieszczeń, ich osuszenie i doprowadzenie do stanu sprzed zalania są czasochłonne i wymagają użycia odpowiedniego sprzętu. Właśnie takie profesjonalne osuszanie budynków w Łodzi oferuje nasza firma.

Najważniejszy początek

Właściwe osuszanie pomieszczeń w domu lub mieszkaniu można rozpocząć dopiero wtedy, gdy woda zostanie całkowicie wypompowana. Osuszania nie powinno się również wykonywać w momencie, gdy w pomieszczeniu znajdują się zawilgocone meble, mokre rzeczy, ubrania, a także elementy wykończenia. Wszystko, co może zatrzymywać wilgoć, musi zostać wyniesione.

W przypadku bardzo zalanych pomieszczeń warto podjąć natychmiastową decyzję o wynajęciu firmy, która dysponuje odpowiednim sprzętem oraz zatrudnia wykwalifikowanych pracowników.

Osuszanie budynków – najbardziej skuteczne metody

Wszystkim, którym przytrafiła się taka sytuacja, oferujemy kompleksowe osuszanie budynków. Przed przystąpieniem do pracy oceniamy sytuację: dokonujemy oględzin, przeprowadzamy pomiary wilgoci, oceniamy stopień zniszczenia oraz dobieramy odpowiednią metodę osuszania. Wszystkie te działania prowadzą do tego, aby zlecający jak najszybciej mógł przystąpić do prac budowlanych, remontu lub przeprowadzić cyklinowanie parkietu.

Naszym klientom, w zależności od rodzaju problemu, oferujemy:

  • osuszanie adsorpcyjne,
  • osuszanie kondensacyjne,
  • osuszanie mikrofalowe,
  • osuszanie elektrofizyczne.

Każda z metod jest sprawdzona i wykonywana zgodnie z najwyższymi standardami. Ofertę kierujemy do osób prywatnych, firm remontowo-budowlanych oraz instytucji.

Tokarski, czyli osuszanie, które się opłaca

Osuszanie adsorpcyjne:
metoda ta wykorzystuje dobrze znane urządzenia, jakimi są pochłaniacze wilgoci. Ich działanie polega na odbieraniu wilgoci z różnych przedmiotów poprzez otaczanie ich suchym powietrzem. Urządzenia likwidujące wilgoć są wyposażone w specjalne środki absorbujące wodę: żele silikonowe i krzemionkowe lub chlorek litu.

Osuszanie budynków tą metodą sprawia, że cała wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz. Metoda jest całkowicie ekologiczna i bezpieczna.

Osuszanie kondensacyjne:
ten rodzaj osuszania polega na tym, iż zawilgocone powietrze jest zasysane do urządzenia zwanego parownikiem. Tam następuje skroplenie powietrza. Otrzymana tym sposobem woda gromadzi się w specjalnym zbiorniku, który po pewnym czasie trzeba opróżnić.

Bardzo ważną sprawą przy tym rodzaju osuszania budynków jest szczelność pomieszczeń. Im jest ona większa, tym lepszy jest efekt osuszania. Aby był on optymalny, należy zakleić wszelkie otwory i łączenia okien, drzwi oraz kratek wentylacyjnych.

Osuszanie mikrofalowe:
jest jedną z najbardziej efektywnych metod szybkiego osuszania. Dlatego doskonale sprawdza się we wszelkiego rodzaju obiektach, który były zalane lub są bardzo mocno zawilgocone. Technologia podobna jest to działania mikrofali. Mokre ściany, sufity oraz posadzki dzięki generatorowi mikrofal zostają podgrzane, co powoduje wypychanie wilgoci na zewnątrz, a następnie jej odparowanie.

Osuszanie mikrofalowe jest również metodą bezinwazyjną. Nie zachodzi konieczność nawiercania ścian, skuwania tynków czy podłączania bardzo głośnych urządzeń.

Osuszanie elektrofizyczne:
jest również nazywane elektroosmozą. Osuszanie budynków tą metodą polega na wykorzystaniu prądu stałego. Przepływa on między elektrodami, które są zamontowane w murze, a jego zadaniem jest wywołanie zjawiska przemieszczania się wilgoci z góry ku dołowi. Efektem tych działań jest wypchnięcie wilgoci do gruntu.

Więcej informacji na temat oferty udzielą Państwu nasi pracownicy. Zapraszamy do kontaktu oraz składania zapytań.