• Tel. 42 630 27 30
  • Tel kom.: 512 30 22 27
  • biuro@fhu-tokarski.pl

Ozonowanie

Ozonowanie pomieszczeń – dezynfekcja i usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Ozon zaliczany jest do najsilniejszych środków dezynfekujących, który jest do 50 razy skuteczniejszy od chloru. Działa zabójczo na szereg drobnoustrojów, między innymi na bakterie, wirusy, grzyby oraz ich przetrwalniki, roztocza, także w środowisku wodnym. Zaletą ozonu jest również fakt, że drobnoustroje nie uodparniają się na jego działanie, dlatego też ozonowanie zawsze przynosi oczekiwany skutek.

Systemy ozonowania, oczyszczania powietrza zapewniają jego czystość pod względem chemicznym i biologicznym dzięki technologii utleniania ozonem. Oczyszczanie powietrza ozonem oraz systemy ozonowania powietrza gwarantują dezynfekcję oraz kontrolę zapachów w środowisku otaczającego nas powietrza, znakomicie zmniejszają ilość alergenów (deakaryzacja).Ozon, ze względu na swoje bardzo silne własności utleniające (potencjał oksydacyjno-redukcyjny 2.07 V) ma zastosowanie w niszczeniu bakterii, wirusów, grzybów i ich przetrwalników, roztoczy, utlenia związki organiczne dezynfekując zawierające je płyny (ciecze, gazy). Ozon utlenia również rozpuszczone związki nieorganiczne (przemysł półprzewodników, oczyszczanie wody pitnej).

Ozon jest potężnym środkiem utleniającym, który jest jednak niestabilny czasowo. Musi być dlatego produkowany na miejscu poprzez poddanie suchego powietrza wyładowaniu elektrycznemu o wysokim napięciu i wysokiej częstotliwości – wyładowaniom koronowym. Działa kilkaset razy gwałtowniej niż chlor i znacznie w krótszym czasie kontaktu w zakresie niszczenia wirusów i bakterii, łącznie z zarodnikami. Ponadto, skutecznie eliminuje związki nadające wodzie niepożądany smak i kolor.

Ozonowanie pomieszczeń przeprowadza się w celu:

  • dezynfekcji – usunięcia groźnych drobnoustrojów dla zapewnienia wysokiej higieny przestrzeni
  • odgrzybiania i usuwania pleśni i wilgoci z pomieszczeń
  • eliminowania nieprzyjemnych zapachów różnego pochodzenia, między innymi po zalaniach, pożarach, pracach wykończeniowych jak malowanie

Nasza firma FHU TOKARSKI prowadzi kompleksowe ozonowanie pomieszczeń – Łódź to główny obszar, na którym prowadzimy nasze usługi. Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z ozonowania, zapraszamy serdecznie do skontaktowania się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji i rezerwacji terminu.