• Tel. 42 630 27 30
  • Tel kom.: 512 30 22 27
  • biuro@fhu-tokarski.pl

Ozonowanie pomieszczeń – dezynfekcja i usuwanie nieprzyjemnych zapachów

  • Home
  • /
  • Ozonowanie pomieszczeń – dezynfekcja i usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Ozon to jeden z najsilniejszych środków dezynfekujących, który jest do 50 razy skuteczniejszy od chloru. Działa zabójczo na szereg drobnoustrojów, między innymi na bakterie, wirusy, grzyby oraz ich przetrwalniki, roztocza, także w środowisku wodnym. Zaletą ozonu jest również fakt, że drobnoustroje nie uodparniają się na jego działanie. Dlatego też ozonowanie pomieszczeń zawsze przynosi oczekiwany skutek.

Systemy ozonowania powietrza zapewniają jego czystość pod względem chemicznym i biologicznym dzięki technologii utleniania ozonem. Ozonowanie powietrza gwarantuje dezynfekcję oraz kontrolę zapachów w najbliższym otoczeniu, a jednocześnie znakomicie zmniejsza ilość alergenów (deakaryzacja). Ozon, ze względu na swoje bardzo silne własności utleniające (potencjał oksydacyjno-redukcyjny 2.07 V), ma zastosowanie w niszczeniu mikroorganizmów oraz utlenia związki organiczne, dezynfekując zawierające je substancje (ciecze, gazy). Gaz utlenia również rozpuszczone związki nieorganiczne (przemysł półprzewodników, oczyszczanie wody pitnej).

Ozon jest gazem niestabilnym, o bardzo szybkim czasie rozpadu. Dlatego wymaga produkcji w miejscu wykonywania zabiegu. Gaz wytwarza się poprzez poddanie suchego powietrza wyładowaniom elektrycznym o wysokich napięciu i częstotliwości – tzw. wyładowaniom koronowym. Działa kilkaset razy gwałtowniej niż chlor i w znacznie krótszym czasie niszczy mikroorganizmy, łącznie z zarodnikami. Ponadto skutecznie eliminuje związki nadające wodzie niepożądany smak i kolor. Właściwości tego gazu sprawiają, że ozonowanie doskonale uzupełnia osuszanie budynków po zalaniu, eliminując ryzyko rozwoju groźnych chorób i rozprzestrzenianie się zapachu stęchlizny.

Ozonowanie pomieszczeń przeprowadza się w celu:

  • dezynfekcji – usunięcia groźnych drobnoustrojów dla zapewnienia wysokiej higieny przestrzeni
  • odgrzybiania i usuwania pleśni i wilgoci z pomieszczeń
  • eliminowania nieprzyjemnych zapachów różnego pochodzenia, między innymi po zalaniach, pożarach czy pracach wykończeniowych jak malowanie

Firma FHU TOKARSKI prowadzi kompleksowe ozonowanie pomieszczeń – Łódź to główny obszar, na którym realizujemy nasze usługi. Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z ozonowania, zapraszamy serdecznie do skontaktowania się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji i rezerwacji terminu.