Najczęściej spotykane owady i szkodniki- Dezynsekcja termiczna
- Szczegóły
Istnieje wiele gatunków szkodników i owadów W niniejszym blogu przedstawię te najczęściej występujące. A zatem zaczniemy od najmniej ulubionego ale ” lubiącego podróżować „.
PLUSKWA DOMOWA
W ostatnich latach odnotowano wzrost występowania pluskiew domowych w środowiskach , w których wcześniej się nie pojawiały np.: w pokojach hotelowych, wagonach kolejowych, czy na pokładach w samolotach. Jest to gatunek , który może przetrwać bez pożywienia wiele
miesięcy.. Pluskwa za dnia chowa się w materacach, listwach przypodłogowych zaś nocą wychodzą ze swoich kryjówek na tzw żerowanie. Pluskwy upodobały sobie ludzi i najczęściej atakują nocą kiedy śpimy. Jedna pluskwa może złożyć 200-250 jaj w ciągu swojego życia.Z jaj tych wykluwają się nowo powstałe nimfy w ciągu 6-10 dni i szukają pożywienia z krwi .Te owady przenoszone są głównie w bagażach podróżnych. Pluskwa/dorosły osobnik ma tylko 3,5 mm i może spłaszczyć swoje ciało tak aby przecisnąć w bardzo ograniczonej przestrzeni.
Optymalna temperatura do wybicia ich oraz larw i jajeczek to 50C, a niezbędny czas to minimum 1 godzina..
Dezynsekcja termiczna jaka oferujemy sprosta temu działaniu.
Trojszyk gryzący /należy do rzędu chrząszczy/
Żywi się substancjami pochodzenia roślinnego, a przede wszystkim o konsystencji sypkiej mąki czy otrębów. Dorosłe osobniki mierzą 2,5 do 4,5 mm. Dorosłe owady mogą przeżyć długi czas w środowisku beztlenowym.
Dezynfekcja termiczna to minimum 1 godzina przy ekspozycji temperaturą 50C
Spichrzel Surynamski / lub orzechowiec
Żywi się suszonymi owocami, mięsem, płatkami zbożowymi i ryżem. bardzo sprawnie się przemieszczają. Dorosłe osobniki mierzą 3,5 mm. Składają do 500 jajeczek cztery razy w roku.
Dezynfekcja termiczna
to minimum 1 godzina
przy ekspozycji temperaturą 50C
Żywiak chlebowiec/Cygarowiec
Te chrząszcze żywią karmą dla zwierząt oraz suszoną i przetwarzaną żywnością jak np.: zbożem, makaronem, rodzynkami, ryżem, , nasionami ,a nawet trucizną na karaluchy. Można je spotkać w sklepach, piekarniach i restauracjach.Osobnik dorosły to 4mm, a płci żeńskiej może złożyć 100 jaj , które będą żywić się w produktach spożywczych.
Dezynfekcja termiczna to minimum 1 godzina przy ekspozycji temperaturą 50C
Mklik Mączny
larwy mklika mącznego są odpowiedzialne za większość szkód we wszystkich rodzajach żywności. Możemy je spotkać w sklepach spożywczych, piekarniach i restauracjach.Żerują na suszonych owocach, tytoniu, mące, przyprawach, rumianku, tkaninach, suszonych rybach i końskim włosiu. Larwy tego gatunku potrafią przegryźć plastik i karton, dlatego nawet szczelnie zamknięte pojemniki mogą zostać skażone ich jajeczkami. Tylne 2/3 ich przednich skrzydeł są zwykle w brunatnoczerwonym kolorze i z miedzianym połyskiem. Przednia część skrzydeł jest żółto szara z ciemnym paskiem na granicy między przednią a tylną częścią. Dorosłe osobniki mają 8-10 mm i rozstaw skrzydeł 16-20mm
Dezynfekcja termiczna to minimum 1 godzina przy ekspozycji temperaturą 50C
Nagrzewnice EKO 3 I EKO 9 to idealne połączenie wraz z doświadczeniem FHU TOKARKI do dezynsekcji termicznej.
Prowadzimy też sprzedaż nagrzewnic wraz ze szkoleniem ich użytkowania oraz bezpłatnymi poradami po zakupie.