Zawilgocone mury to nie koniec swiata! Sprawdź, co można z nimi zrobić
- Szczegóły
Problem z zawilgoconymi murami może pojawić się zarówno w starych budynkach, jak i w nowym budownictwie. Przyczyną są nie tylko błędy wykonawcze, w tym przede wszystkim wynikające z nieprawidłowo wykonanej izolacji lub jej braku, ale również czynniki zewnętrzne, takie jak m.in. opady atmosferyczne, zalegająca w gruncie woda podciągana kapilarnie czy wilgoć. W każdym przypadku konieczne jest osuszenie obiektu, ponieważ zalegająca wilgoć w murach może zagrażać trwałości budynku.
Dlaczego należy osuszyć zawilgocone mury?
Zawilgocone mury budynku powinny zostać dokładnie osuszone. Nadmierna ilość występującej w nich wody może prowadzić przede wszystkim do znacznego spadku termicznej izolacji, a także powstawania grzybów pleśniowych oraz odpadania i kruszenia się tynków. Charakterystycznym objawem zawilgocenia murów jest nieprzyjemny zapach stęchlizny wewnątrz obiektu. Zjawisko to może negatywnie wpływać na trwałość budynku, ponieważ wilgoć zagraża strukturze murów oraz drewnianym elementom domu, takim jak legary czy podłogi.
Wilgoć zagraża też zdrowiu ludzi, którzy użytkują dany budynek. Grzyby pleśniowe przyczyniają się do dolegliwości ze strony układu oddechowego, mogą też wywoływać reakcje alergiczne.
Co należy zrobić z zawilgoconymi murami?
Zawilgocone mury mogą, a nawet powinny być dokładnie osuszone. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zapewnią skuteczne i sprawne działanie. Usuwanie wilgoci wymaga nie tylko czasu i umiejętności, ale również zastosowania odpowiedniego sprzętu. Usługi z zakresu osuszania budynków świadczy nasza firma, wykorzystując przy tym różne metody, dobierane adekwatnie do rodzaju problemu.
Skuteczne osuszenie zawilgoconych murów jest jak najbardziej możliwe, a im wcześniej podejmie się stosowne działania, tym większe szanse, że nie dojdzie do poważniejszych szkód. Nasza firma zapewnia kompleksowe działania — najpierw dokonujemy oględzin, następnie przeprowadzamy pomiary wilgotności, oceniamy stopień zniszczenia, a po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych informacji dobieramy odpowiednie metody osuszania.